28 Aralık 2008 Pazar

KIŞ GELDİ

Ha geldi ha gelecek derken işte memlekete kış geldi.Resimlerdende anlaşılacağı üzere arılıkta kış mevsiminin etkileri her haliyle kendini gösteriyor.


Arılıkta ağaç dalına asılı vaziyette bulunan termometre 5 dereceyi gösterdiği bu günlerde rüzgarında etkisiyle hissedilen soğukluk oldukça fazla.Arılıkta bu havada yapılabilecek çok fazla bir iş olmadığı için hiç olmazsa ayak üstü sohbet edelim dedik ve bu esnadada bir kaç kare fotoğraf aldık.

Filimlerde bazen kısa bir sessizlik olur ya. O anki durumu anlayıncaya kadar heyecan olur seyircide; O hesap kovanlarda sanki yaşam belirtisi yokmuşcasına sessizlik hakimdi. Kovanların üstünde bulunan şuruplukların kapaklarını hafif aralayınca arıların salkım düzeninde oldukları görülmekteydi.


Uçuş deliklerinin önlerinde ise içerde ömürlerini tamamlamış ve temizlikçilerce dışarı atılmış ölü arılar bulunması hiçte garibime gitmedi.


Bu denli soğuk giden hava şartlarında dışarı çıkıpta sağ dönebilecek bir babayiğit olabileceğini sanmıyorum.Bir süre daha bu durumda kalacaklar.İzmirde kış mevsimi şubatın ortalarından itibaren yavaş yavaş baharın ılıman iklimine dönüşmeye başlar ve bizler o zamanda tekrar yoğun tempoda çalışmaya başlarız.

5 yorum:

mahmudiyearicilik dedi ki...

Kış bize de nihayet geldi. 5 derce değil -5 derece ve kar ile birlikte.

SAYGILAR

İlhami Uyar dedi ki...

Uğur bey her mevsim özellikleriyle daha güzel,kar bol olunca her alanda bolluk olduğu söylenir,inşallah kış mevsimi yudumuzun her yerinde mevsim özelliklerine uygun olarak geçer.İyi çalışmalar kolay gelsin.

Θεοδόσης Κατσαρός dedi ki...

Happy new year in 2009 with the best wishes!

Θεοδόσης Κατσαρός dedi ki...

Happy new year in 2009 with the best wishes!

Kemal Demirci dedi ki...

Bize de kış geldi çok şükür Uğur Bey. Gece -18 dereceyi gördük İç Anadolu'da. Bugün de gündüz -12 dereceyi. Dileriz mevsimine uygun bir kış yaşarız tüm yurtta.