3 Mayıs 2009 Pazar

OĞUL GÜNÜ

Bugün yine tamamen tesadüfe bağlı olarak arılığa vardıgım anda yeni çıkmakta olan bir oğulu görmek nasip oldu.Bu oğulun hangi kovandan çıktıgını gözlerimle şahit oldum ancak nasıl oğula çıktıgını ben bile henüz çözümleyemedim.Hiçte oğula çıkacak bir kovan değildi.Yaptıklarımı iyiden iyiye karıştırdım, o kadar çıta kontrolu ve kontrol sonucunda çıta transferi yapmama ragmen gözden kaçan bir durum vardı galiba.Çok uzağa gitmeden şükür ki yakındaki bir minik ağaca kondular.Tabi yakına konsunlar diye teneke çalmaktan tut melisa yağını o an için sağa sola bulaştırmaya kadar bir sürü şeyler yaptıgımıda belirteyim.


Burda hiç aklıma gelmeyen bir uygulamayı yapmadıgıma pişman oldum,nasıl olsa hangi kovandan cıktıgını gördüğüm bu oğulu , oldugu gibi kendi kovanına iade etmem gerekiyordu. Böylece kovanıda zayıflatmamış olacaktım.
Oğul kondu, biraz dinlendi ve sıra geldi magazine.Aslında oğul almanın heyecanı ile panik yapma devirlerimiz geride kalmış olmasına ragmen yinede tatlı bir heyecan yaşadığım gerçek.


Bir gün önce elde olmayan nedenlerden ötürü başımdan ve boynumdan çok iğnelenmiş olmam nedeniyle biraz korkuyorum ya , hadi kazasız belasız atlattık magazin işini.

Bu arkadaşta son görevini yerine getirememiş tam olarak, gitti iki polen tanesi :)
Makinamdan çıkan iyi fotoğraflardan biri, bir kaç tane çekmiştim içlerinde en güzel bu kare çıkmış.

5 yorum:

yusuf şimşak dedi ki...

SLM...

Uğur Bey.

Bu oğul verme sorunun arıcının bir eksikliği olduğunu düşünüyordum fakat bugünlerde bu görüşümde şüpheye düşmeye başladım.Anladığım kadarıyla sizinde herşeyi yapmanıza rağmen yine de oğul vermiş.Araştırmaya devam etmeli ve çözmeliyiz.

Hasan ALPEREN dedi ki...

Uğur bey merhaba, geç olsun güç olmasın diye bir söz vardır, tanışmamız bu günlere nasipmiş.Kısa sürede inşaallah yüz yüze de görüşme imkanı buluruz. mail adresim alperenhasan@hotmail.com tel: 0535 277 44 45 0505 781 45 55 görüşmek üzere.

UĞUR KIRAN dedi ki...

Hasan bey kayıt yaptım tel numaranızı,memnun oldugumu ayrıca belirteyim. iyi çalışmlar.

taskın dedi ki...

selamlar
oğul hayırlı olsun
heyecan yaşamış oldunuz
başarılar

BOZÜYÜKLÜ ARICI dedi ki...

Ugur kardeşim, ana belki iyi döllenmemiştir veya ogulcu bir ırk tır kafana takma o kadar.ılk ogul alçak yerlere konar genellıkle,ıkınci ve üçüncü ogulların anaları genç oldugundan daha yuksek dallara konar,benim gözlemım böyle.
Bereketli günlerin olsun,saglıcakla kal.